Lamborghini Aventador S Roadster – Možný aspirant na titul sexsymbolu

Lamborghini Aventador S Roadster – Možný aspirant na titul sexsymbolu

Italové jsou prostě takoví. Pokud něco tvoří, musí to vypadat naprosto dokonale, i kdyby to nemělo fungovat.

To ovšem není případ omlazeného Aventadoru S Roadster, kde přídomek roadster jasně ukazuje, s čím máme tu čest. Sundávání vrchního dílu není jen výsadou opilých holek, ale i aut. S tím rozdílem, že střechu můžete v případě nečekaného problému zase nasadit, u těch opilých holčin je to problém…

Facelift, pokud to tak lze označit, zasáhl snad všechny oblasti. Hlavní je samozřejmě design, jak můžete vidět na přiložených fotkách, designéři zapracovali na podstatných tvarech vozu a vtiskli vozu ještě více agresivity a posílili tak chtíč zákazníka si jej objednat. Zajímavostí je odlišný kryt motoru od verze s pevnou střechou.
 

Inženýři nemohli zůstat pozadu a zapojili své magické schopnosti, díky kterým mohli vylepšit řízení vozu. Použili mnoho černé magie k tomu, aby dosáhli lepších jízdních vlastností. Jeden by řekl, že to snad už nejde nikam posunout, ale starý dobrý trik s řiditelnou nápravou zafungoval, a tak si můžeme připomenout systém 4WS z Preludu (velmi vzdáleně). Přínos je jednoznačný, opět ty zatáčky vykroužíte lépe než předtím.

Vývojovému oddělení to ale bylo málo a vzali si na paškál ještě ten krásný kus karbonu vzadu pod výfukem, něco na něm ubrousili, něco ohnuli, trošku zakouzlili a hle, opět přišlo vylepšení v podobě lepší přilnavosti k vozovce. Ruku v ruce s tím jde i upravený podvozek… Italové.

Pod kapotou samozřejmě trůní vidlicový dvanáctiválec o objemu 6,5 litru. Motoráři ovšem také slyšeli, jak inženýři zapracovali na nastavení vozidla, a pro tak rychlé šasi připravili pár koní navíc. Nyní je k dispozici 730 svěžích koní a 790 Nm točeného. Výsledkem je 350 za hodinu a na „kilo“ to zabere jen 2,9 vteřiny. Za takový čas nestihnete vůbec nic, i pověstný prd vyžaduje delší čas na… necháme to tak. 

Zanedlouho nás zaplaví vlna videí s tímto kouskem, jak plive plameny na počkání a někteří dobrodruzi si přitom budou opékat párek. Tenhle táborák může být váš za pěkných 7,2 milionu korun českých, doufám, že mě svezete!

Použité fotografie: Lamborghini

Ondřej Uher